Snář

Snář je kniha, která se používá k vykládání snů, a pomáhá rozluštit, co má sen symbolizovat. První snáře vznikly ze zápisů starověkých vykladačů. Nejstarší knihou, která je známá, avšak se nedochovala, pocházela ze 4. století před naším letopočtem. Autorem nejstaršího snáře se stal muž nesoucí jméno Antifon, který pocházel z Atén. Autorem nejstaršího známého, ale dochovaného, snáře se stal Artimidóra z Efezu. Toto čtyřdílné dílo se stalo základem a také inspirací budoucích prací spojené s vykládáním snů. Kniha pochází ze druhého století našeho letopočtu.

Nejstarší český snář sepsal Vavřinec z Březové na konci 14. století. Ve snáři najdete popsané jednotlivé situace, věci či osoby. Tyto popisky vám objasní, co váš sen vám chtěl vlastně říci.

Nezáleží jen na snáři, ale také na vykladači, protože dva různí vykladači mohou dojít k různým závěrům u stejného snu. Co symbolizuje váš sen si dnes můžete najít i na mnoha internetových stránkách či navštívit diskuse zabývající se tímto tématem. Sen se vám může zdát prakticky o čemkoliv, vezměte tedy jednotlivé věci, zvířata či osoby ze snu a dle toho si určete, co to pro vás a vaši budoucnost znamená.

Nyní zde uvedeme některé příklady vašich snů a také popisky, které o nich uvádí snář.

Zdálo se vám o autě? Záleží ještě na tom, v jaké souvislosti. Pokud jste auto pouze viděli, symbolizuje to radost. Jestliže jste v něm seděli, znamená to, že se zbavíte starostí. V horším případě se vám může dát o autonehodě, která vás informuje o nemoci či nějakém úrazu. Také se vám mohlo zdát o nákladním autě, které vám přinese dobrý obchod. Jestliže se ve vašem snu objevilo silné a drahé auto, splní se vám vaše přání.

Dalším příkladem snu je o psovi, avšak opět záleží na souvislosti. Pes symbolizuje věrnost. Jestliže však cení zuby, vrčí, štěká či doráží, symbolizuje nepřítele. Pokud se vám zdálo o psovi v boudě, máte počítat s nepřítelem v domě. Jestliže byl pes na řetěze či na šňůře, znamená to, že se setkáte s nemilým závazkem. Zdál se vám sen, jak hladíte či líbáte psa? Je to dobré znamení, protože získáte přítele. Jestli jej naopak bijete či zabijete, někoho si znepřátelíte. Ztracený pes ve snu by vám symbolizoval nevěrnost.

Pokud jste chudí a ve vašem snu spatříte roj včel, věští vám výnosný majetek. Ve svých vidinách v noci můžete zhlédnout bazén, v němž se koupete. To vám předpovídá nové a výhodné známosti, které vám napomohou k získání vysokého postupu.

Mohou se vám zdát noční můry, kde se vyskytne pohled na bolavého člověka, znamená to pro vás, že budete milovaní. Jestliže bolest cítíte v sobě, postihne vás nepřízeň. Bolí-li vás během snu prsa či hlava, čeká vás menší nemoc a pokud bolest vidíte na jiném člověku, šťastně přečkáte nehodu.

Borůvky symbolizují zrazenou lásku. Pokud jej jíte, čeká vás skromná budoucnost. Jestliže se ve vašem snu vyskytnou na keři, budete toužit po slasti. Trháte a jíte borůvky v lese během vašeho snu, budete zrazeni v lásce.

Štítky:

Sny, Snář
 

Novinky

06-10-2011 - vaření a hry

Rádi se bavíte na internetu? Tak zkuste hry a vaření. Zábavné hry na tématiku vaření jsou vhodné pro chvíle nudy. Najdete tady hodně her s tématikou vaření a příprav jídla.

19-11-2009 Magazín o účesech a vlasech

Nová magazín pro ženy vám přináší mnoho informací o účesech, vlasech a zdravém životním stylu. Kromě základních typů pro účesy, nabízí také rady a tipy pro spokojený život. Kromě typů tam také najdete fotogalerie a možnost diskutovat.